Net ir smulkius darbus palikite profesionalams!

Grindinis šildymas

Šiuo metu sunku įsivaizduoti naujos statybos būstą be šiltų grindų, nes šis šildymas suteikia daugiausia komforto. Naudojant tokią sistemą, šiltas oras tolygiai pasiskirsto kojų lygyje visoje patalpoje ir kyla nuo grindų į viršų link lubų. Svarbu žinoti, kad grindų temperatūra turėtų būti ne didesnė, kaip 30oC.

Galime išskirti šiuos grindinio šildymo privalumus:

  • Šildymas užtikrina tinkamiausią žmogui vadinamąjį temperatūros pasiskirstymą patalpoje ir suteikia optimalų komfortą
  • Grindinis šildymas užtikrina tolygų šilumos atidavimą visu grindiniu paviršiumi atvirose ar aukštose patalpose, pvz. salėse, bažnyčiose, kambariuose su atvirais laiptais į kitą aukštą
  • Dėl sąlyginai žemos šildomo paviršiaus temperatūros (apie 22-26oC), patalpoje apribojama oro cirkuliacija, dėl to sumažėja keliamų dulkių kiekis
  • Šildymo sistemos elementai nematomi, nes paslėpti po grindimis. Tai nesudaro problemų patalpų vidaus projektavimui ir įrengimui.

Deja, grindinis šildymas turi ir trūkumų:

  • Šildomos grindys labai džiovina orą – jei patalpose nėra drėgna, sausas oras džiovina nosies ir gerklės gleivines, taip pat mažina organizmo atsparumą infekcijoms
  • Dėl didelio grindų inertiškumo sudėtinga reguliuoti patalpų temperatūrą pagal pageidavimą.

Grindinis šildymas gali būti dvejopas – kai patalpos visiškai apšildomos be jokių kitų papildomų prietaisų ir kitas būdas – kai grindys šildomos tik dėl malonumo kojoms.

Grindų konstrukciją galime sušildyti keletu būdų – elektriniais kabeliais; grindyse esančiais kanalais, pučiant šiltą orą; grindyse įmontuotais vamzdeliais, kuriais cirkuliuoja šiltas vanduo, taip pat gali būti plėvele šildomos grindys. Plačiausiai paplitę šildymas elektra ir vandeniu.

Elektrinio grindų šildymo privalumas tai, kad bet kada šią sistemą galima išjungti arba reguliuoti temperatūrą termostatu. Naudojant elektrinę grindų šildymo sistemą, energijos suvartojimas žymiai efektyvesnis. Elektrinį šildymą ne tik paprasta suprojektuoti, bet ir sumontuoti bei sureguliuoti – specialistai rekomenduoja, koks kiekis kilimėlio bus reikalingas, tuomet paklojamas lengvai prilimpantis šildymo kilimėlis ant esamų grindų, padengiamas išlyginamasis sluoksnis arba dar galimas vienas variantas – kilimėlio montavimas klijų sluoksnyje iš karto po plytelėmis. Šildomas grindis galima instaliuoti visoje patalpoje arba tik jos dalyje. Iškilus problemai, elektrinio šildymo sistemos gedimai lengvai nustatomi. Dar vienas privalumas tai, kad buitinėse patalpose šildomos grindys neleis kauptis drėgmei ir apsaugos nuo pelėsių bei grybelių.

Sudėtingesnis būdas yra vandeniu šildomos grindys. Šildomų grindų sistemoje yra labai svarbu užtikrinti reikalingą cirkuliaciją ir pastovios temperatūros palaikymą. Tam reikalui siūlome naudoti pilnai sukomplektuotus, kompaktiškus grindinio šildymo reguliavimo mazgus pritaikytus jungti prie kolektoriaus kiekviename paskirstymo aukšte, arba katilinėje esant grindų sistemai keliuose aukštuose.

Šiltas vanduo teka grindyse esančiais vamzdeliais, sušildo betono masę, kuri apsupa vamzdelį. Kadangi betonas yra geras šilumos laidininkas, jis užtikrina, kad grindų paviršius šiltų vienodai. Šis grindų paviršius sušildo patalpų orą, kuris kildamas, maišosi su patalpos oru ir pamažu vėsta. Vandens temperatūra vamzdeliuose būna apie 35-55oC, atstumas tarp vamzdelių – 10-30cm. Svarbu pasirinkti tinkamą grindų dangą, kuri gerai praleistų šilumą.

Lyginant elektrinį ir vandeninį šildymą, abi sistemos šildo grindis, tačiau elektrinio šildymo sistemos eksploatacija, atsižvelgiant į dabartines elektros kainas, yra brangesnė. Šildant elektriniais grindų šildymo kabelių kilimėliais, grindų aukštis beveik nesikeičia, o vandeniniu būdu reikalinga tiesti vamzdžius 5-7cm gylyje.

Vandeninio šildymo sistemai reikia daug laiko, kad grindys įšiltų arba atvėstų. Elektriniu būdu paviršius įšyla labai greitai, bet jas išjungus jos tuoj pat atvėsta. Tuo pačiu reikia paminėti, kad klojant šildymo kabelių kilimėlį šiluma pasiskirsto iš karto tolygiai, o vandeninio šildymo sistemoje teisingai neparinkus vamzdžių klojimo žingsnio susidaro šaltos zonos, paviršius šyla netolygiai.

Dar vienas pamažu populiarėjantis grindų šildymo būdas yra plėvele šildomos grindys. Tai naujas gaminys, kurį naudojant galima įsirengti šildomas grindis po bet kuria grindų danga – tai yra plytelėm, laminatu, linoleumu ar kilimine danga. Plėvelė pagaminta iš PET plastiko, vario, sidabro bei polimerizuoto grafito pastos. Varis ir sidabras veikia kaip laidininkai. Per polimerizuoto grafito juostas tekant elektros srovei, sukuriama IR spinduliuotė, kurios bangos ilgis yra 6-20μm. Tai yra tas šiluminis spektras, kurį spinduliuoja ir pats žmogaus kūnas. Būtent todėl organizmą ši šiluma veikia labai teigiamai ir ją kūnas priima kaip “nuosavą”.

Išskirtinė plėvelės savybė ta, kad ji šildo ne orą, kaip tai daro dauguma kitų šildymo sistemų, o daiktų paviršių, tame tarpe ir žmogų. Todėl komfortą šaltoje patalpoje įjungę šią sistemą pajusite žymiai greičiau, negu su kita šildymo sistema.

Jei iškilo daugiau klausimų, kreipkitės į mūsų specialistus, kurie patars, kokią grindų šildymo sistemą pasirinkti.