Net ir smulkius darbus palikite profesionalams!

Vandens filtrai

Daugelis žmonių, turėdami bute ar name vandentiekio sistemas, net nepagalvoja, ar jas reikia valyti. Gal tai tik prabangos dalykas ir prieinamas tik turintiems daug pinigų…

Vanduo labai svarbus mūsų gyvenime. Be vandens nebūtų gyvybės planetoje. Jis sudaro apie du trečdalius visų gyvosios gamtos organizmų. Buityje taip pat neišsiverčiama be vandens – negalėtų būti vystoma pramonė, nebūtų mus supančios gamtos grožio. Tačiau vanduo labai imlus prisisotinti kone visų aplinkoje egzistuojančių cheminių elementų, kurių buvimas ne visuomet mums pageidautinas, o kartais net pavojingas mūsų sveikatai.

Išsitirti vandens kokybę būtina, tuomet pagal gautus rezultatus galima pasirinkti filtrą ar filtrų sistemą. Vandens kokybė nustatoma pagal daugelį parametrų: vandens kvapą, skonį, spalvą, skaidrumą, rūgštingumą, kietumą, druskų kiekį vandenyje, fluoro, geležies, nitratų kiekius. Visus šiuos parametrus reikia sekti, o jei kurio elemento vandenyje per daug, būtina susirūpinti vandens valymu.

Apžvelgsime, kokiais būdais galima valyti vandenį ar jo sistemas. Paprasčiausias būdas nuosavuose namuose ties įvadu į pastatą pajungti mechaninį filtrą. Vandeniui, kuris skirtas maistui ruošti ar gerti, patartina po plautuve įrengti mini valymo įrangą, kuri išvalo vandenį ir pašalina nepageidautinus nemalonius kvapus. Specialistai, kurie remontuoja vandentiekio vamzdynus pastebi, kad jų skersmuo būna stipriai sumažėjęs, todėl santechnikos prietaisai nuolat ruduoja, virduliai užkalkėja, skalbiniai praranda savo spalvas.

Tačiau net ir gyvenamajame būste reikalingas ne vienodo švarumo vanduo. Idealiai išvalyti jį būtų netikslinga. Yra įvairios vandens panaudojimo zonos (maistui ruošti, šildymo sistemai, asmens higienai, daržams laistyti, automobiliams plauti ir tt.) ir joms patartina vandenį valyti skirtingai. Tik gavus rezultatus, galima efektyviai pasirinkti valymo filtrą. Daugelis filtrais prekiaujančių firmų vandens tyrimus atlieka nemokamai.

Lentelėje pateikiame keletą pagrindinių valymo filtrų tipų ir jų sistemų:

Filtro tipas Galimybės Rezultatas
Mechaninis – automatinis filtras Pašalina visas mechaninės kilmės nuosėdas: smėlį, rūdis, dumblą ir pan. Išvalytas vanduo daug skaidresnis, negadina santechnikos ir buitinių prietaisų.
Ro – atvirkštinio osmoso filtras Pašalina sveikatai pavojingus cheminius junginius – šviną, nitratus, sunkiuosius metalus, nuosėdas. Vanduo tampa malonaus kvapo ir skonio. Tinkamas vartoti kūdikiams bei alergiškiems žmonėms. Filtras montuojamas po plautuve virtuvėje ir užima labai mažai vietos.
Automatinio geležies šalinimo filtras Šalina geležį, manganą, visas mechaninės kilmės nuosėdas bei sieros vandenilį. Išvalytas vanduo skaidrus ir minkštas, saugo santechninius ir buities prietaisus nuo žalingo geležies, mangano poveikio bei kalkėjimo.
Automatinių mechaninių ir minkštinimo filtrų sistema Pašalina mechaninės kilmės nuosėdas: dumblą, smėlį, rūdis, taip pat kalcį, magnį ir nedidelius geležies kiekius. Išvalytas vanduo tampa minkštas ir skaidrus. Jis saugo santechniką bei buities prietaisus nuo kalkėjimo, taupo skalbiamąsias bei valomąsias priemones.
Kasetinio ir automatinio minkštinimo filtrų sistema Šalina geležį, manganą, visas mechaninės kilmės nuosėdas bei sieros vandenilį. Vanduo tampa skaidrus ir minkštas, saugo santechninius prietaisus bei buitinę techniką nuo kalkėjimo, taupo skalbiamąsias bei valomąsias priemones.
Automatinis geležies šalinimo filtras ir sistema, kurioje nenaudojamos Išvalomos mechaninės nuosėdos, kalcis, geležis, manganas, magnis. Tai unikali valymo sistema. Čia nenaudojamos jokios cheminės medžiagos, sistema nepakeičia natūralios vandens sudėties, bet palieka jame reikiamą kiekį visų žmogui reikalingų mineralų, pagerėja skonis.
Cheminės medžiagos vandeniui valyti bei kvapas, taip pat saugo santechnikos bei buities prietaisus nuo kalkėjimo, taupo skalbiamąsias bei valomąsias priemones.

Kaip matome aukščiau pateiktoje lentelėje, vandens valymo filtrų pasiūla tikrai nemaža, belieka tik išsirinkti tinkamą Jūsų name ar bute.

Vandens kokybė aktuali šiuolaikiniams vartotojams, kurie vertina saugų, pilnavertį ir komfortišką gyvenimo būdą ir tam tikrai nebūtina didelių investicijų. Patariame taupyti pinigus šeimos pomėgiams, o ne buitinės ar santechninės įrangos remontui. Tausokite savo laiką ne voniai, praustuvui ar tualetui šveisti, bet buvimui su šeima, pramogoms ir poilsiui. Jei norite susimontuoti filtrą į savo namus ar butą kreipkitės į Meistras24.lt ir mes pasiūlysime jums tinkama filtrą ir jį sumontuosime.

Vandens filtrų galite įsigyti www.prekes24.lt svetainėje.