Net ir smulkius darbus palikite profesionalams!

Vėdinimas ir kondicionavimas

Nėra šiuolaikiškų kokybiškų patalpų be vėdinimo sistemos.

Patalpų oras tampa grynesnis ir švaresnis tik dažnai jas vėdinant. Vėdinimas reikalingas tam, kad:

 • Pašalinti atsiradusius nepageidaujamus kvapus
 • Pašalinti panaudotą orą su padidėjusia anglies dvideginio koncentracija
 • Tiekti šviežią orą, kuris prisotintas deguonies
 • Šalinti drėgmę, dulkes.

Vėdinti būstą galima natūraliu ir dirbtiniu būdu –  rekuperatoriaus pagalba.

Vėdinimas skirstomas į paprastą ir mechaninį.

Paprastas vėdinimas

Paprastas vėdinimas turi nemažai trūkumų. Svarbiausi iš jų tai, kad atidarius langus ar duris susidaro skersvėjis, kuris skatina peršalimo ligas. Oras, kuris patenka į patalpas nefiltruojamas, todėl kartu patenka įvairūs nešvarumai, dulkės, vabzdžiai. Dar vienas minusas tai, kad patalpos vėdinamos arba per daug, arba per mažai, tai yra neįmanoma nureguliuoti patenkančio oro kiekio. Taip pat reikia paminėti, kad per atidarytus langus ar duris neišvengiamai girdisi triukšmas.

Mechaninis vėdinimas

Mechaninis vėdinimas vyksta rekuperatoriaus pagalba. Rekuperatorius – tai įrenginys, kuris tiekia į patalpas gryną orą ir šalina jau panaudotą. Jis skiriasi nuo paprasto vėdinimo tuo, kad generuoja energiją, tai yra, šiuo atveju, šilumą. Rekuperatorius turi valdymo prietaisą, kurio pagalba galima užprogramuoti prietaisą visai savaitei, valandų tikslumu, pasirenkant oro temperatūrą, oro tekėjimo greitį, automatinį paleidimą ir išjungimą. Įrenginio valdymas nereikalauja papildomų žinių ir nuolatinės priežiūros.

Šis vėdinimo būdas turi daug privalumų:

 • Rekuperacinė vėdinimo sistema užtikrina iki 90 % šalinamo oro šilumos grąžą tiekiamam orui
 • Sveikas švarus prafiltruotas oras, nes nesausina patalpų
 • Drėgmė grąžinama į patalpą, todėl nesikaupia kondensatas
 • Tiekiamas oras sušildomas arba atvėsinamas iki norimos temperatūros
 • Parenkamas reikiamas oro kiekis patalpoms, kuris vėliau gali būti reguliuojamas sklendžių, ventiliatoriaus greičio arba laiko relės pagalba
 • Patogus montavimas, ilgaamžė konstrukcija
 • Ilgas garantinis laikotarpis.

Oro kondicionieriai palaiko patalpos temperatūrą (optimali patalpos temperatūra yra 18-250C) ir drėgmę, atsižvelgiant į poreikius. Jie gali būti – sieniniai, palubiniai, kasetiniai, ortakiniai, didelio galingumo, konvektoriniai ir kt.

Vien tik įdiegti kondicionavimo sistemos neužtenka – ją reikia tinkamai eksploatuoti ir nuolat prižiūrėti, reguliariai tikrinti, valyti, keisti oro filtrus, papildyti, jei reikia, freonu bei užtikrinti kokybišką sistemos darbą. Jei tai nebus daroma, įrenginys nustos šaldyti ar šildyti, o elektros sąnaudos bus kur kas didesnės. Šiuo metu oro kondicionavimo sistemų įdiegimu užsiima nemažai firmų, todėl pasirinkti patikimus meistrus, kurie garantuos kokybišką servizą, suteiks garantijas, yra sudėtinga.

Oro kondicionierių privalumai yra tai, kad jie neutralizuoja bakterijas, sunaikina kai kuriuos virusus, žiedadulkes, naminių gyvūnų kailyje esančius alergenus, namų erkutes, dulkes, tabako dūmus ir kitus buitinius kvapus bei garus. Oro kondicionieriai nekenksmingi aplinkai, tyliai veikia bei yra ekonomiški.

Tačiau galime išgirsti ir tai, kad oro kondicionieriai žalingi mūsų organizmui ir sukelia įvairius negalavimus, dažniausia iš jų – pasitaikančią slogą. Specialistų nuomone, daug kas priklauso nuo žmogaus užsigrūdinimo – kuo labiau užsigrūdinęs, tuo mažesnę įtaką turi temperatūros svyravimai tarp lauko oro ir kondicionuoto oro.

Kondicionieriai orą padaro švarų, tarsi būtume miške ar prie krioklio.

Kondicionierių galite įsigyti www.prekes24.lt svetainėje.